Koolilõpu reis

07.06 sõitsime koolilõpu reisile Rakverre, kus meid ootas ees päev täis põnevaid elamusi ja avastusi. Meie esimeses peatuses Palmse mõisas saime osa kahest huvitavast õpitoast. Kohtusime mõisaproua, kubja, kiltri ja aidamehega, kes tutvustasid meile mõisaeluga seotud tegevusi ja tavasid. See oli suurepärane võimalus saada aimu ajaloolisest eluolust ja osaleda praktilistes töötubades, nt sepa juures ise mündi valmistamine.

Pärast mõisa külastust suundusime Rakvere Politseimuuseumisse, seal ootas meid programm „Spioonid ja salakuulajad“. Programm pakkus põnevaid teadmisi ja tegevusi, kuid eriti populaarseks osutus valedetektor, mis köitis kõigi tähelepanu. Lisaks saime teada palju uut ja huvitavat politseitöö ning salaluure kohta. Kokkuvõttes oli see reis suurepärane võimalus õppida ja kogeda midagi uut väljaspool klassiruumi ning kindlasti jääb see päev meile kauaks meelde.